Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
ETİMESGUT KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI
Başkan Demirel, "Kent konseyleri katılımcılığı artırıyor, toplumun bütün kesimleri burada temsil ediliyor" dedi.
ETİMESGUT KENT KONSEYİ  GENEL KURULU YAPILDI
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi 17. Olağan Genel Kurulu, yoğun katılımla gerçekleşti. Kent Konseyi Konferans Salonu'nda yapılan genel kurula Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, kent konseyi meclis başkanları, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve konsey üyeleri katıldı. Kurulda konseyin çalışmaları ibra edilirken başkanlığa Seyit Sarp seçildi. Genel kurulda ayrıca yürütme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı.
BAŞARILI AMA YETERSİZ
Genel kurulda konuşan Başkan Demirel, konseyin çalışmalarının başarılı bulduğunu ancak yeterli görmediğini söyledi. Etimesgut Kent Konseyi'nin Türkiye'nin örnek konseyi olduğunu kaydeden Demirel,"Kent konseyleri katılımcılığı artıran kurumlardır. Kent konseyimizde toplumun bütün kesimleri temsil ediliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz, emeklilerimiz, mahalle temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız konseyimizde çalışmalarını başarıyla yürütüyorlar" dedi.
HER ALANDA HİZMET VAR
Başkan Demirel, konuşmasında belediye hizmet ve yatırımlarına ilişkin bilgi verdi. Halkın yaşam kalitesini yükseltecek birçok hizmet gerçekleştirdiklerini vurgulayan Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Engellilerimiz için Engelsiz Yaşam Merkezimizi inşa ediyoruz. Bu merkez yalnız Ankara'nın değil Türkiye'nin örnek engelli merkezi olacak. Ahimesut Mahallemize Ahielvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi kazandırıyoruz. Güzelkent Mahallesi'nde de benzer bir aile yaşam merkezi yapacağız. Emeklilerimiz için emekli dinlenme evleri, etisem merkezleri yaptık. Parklarımız, yol ve kaldırım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 130 bin metrekarelik Atatürk Ormanı kurduk. Merasim Sokak'taki hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimiz için 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı kuruyoruz. Nerede boş bir alan bulsak hemen ağaç dikiyoruz. İlçemizi sosyal ve kültürel donatıları ile yeşil alanlarıyla daha yaşanabilir çağdaş bir kent haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz".
ENGELLİ MEMURLARDAN TEŞEKKÜR
Engelli memur adayları için açılan E-KPSS kursuna katılarak memur olan engelliler, Başkan Demirel'e çiçek takdim ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, Etimesgutlu 200 engellinin E-KPSS kurslarına katılarak memur olduğunu ve bu yılki kursların da devam ettiğini söyledi.
Toplam : 1 / 1
facebooktwitter