Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
ETİMESGUT, ŞEHİT VE GAZİLERİNİ YAD ETTİ
GAZİLERE VEFA, ŞEHİTLERE DUA GECESİ DÜZENLENDİ
ETİMESGUT, ŞEHİT VE GAZİLERİNİ YAD ETTİ
Etimesgut Belediyesi ile Türkiye Gaziler Vakfı Etimesgut-Sincan Temsilciliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle "Gazilerimize Vefa Şehitlerimize Dua" programı düzenlendi.
BİRLİK-BERABERLİK DUASI
Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri ile gaziler katıldı. Programda şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu, vatanın birliği ve beraberliği için dualar edildi. İlahilerin okunduğu gecede semazen gösterileri de yer aldı.
BU VATANA SAHİP ÇIKMALIYIZ
Başkan Demirel, bu vatanın şehit kanlarıyla sulandığını belirterek, şehit ve gazilere minnettar olduklarını söyledi. "Ne kaybedecek bir tek insanımız ne de verecek tek bir çakıl taşımız var" diyen Demirel, "Ayyıldızlı şanlı bayrağımızın altında birlik, beraberlik ve kardeşlik için yaşamak için kahraman ecdadımızın canlarını feda ederek bizlere emanet ettiği bu vatana sahip çıkmalıyız. Şehitlerimize, gazilerimize, onların bıraktığı bütün değerlere ve ailelerine sahip çıkmalıyız. Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmedi, bundan sonra da yetmeyecektir" diye konuştu. Türkiye Gaziler Vakfı Etimesgut-Sincan Temsilcisi gazi Alparslan Hüyük, vatan-millet-bayrak sevgisinin her şeyin üzerinde olduğunu söyledi. Etimesgut Müftüsü Yunus Can da şehit ve gaziliğin İslam dinindeki yerine vurgu yaptı.
Başkan Demirel, programa katılan şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi. Sur'da şehit olan Seçkin Çil'in ailesiyle sohbet eden Demirel, aileye sabırlar dileyerek istek ve ihtiyaçlarını sordu.
 
Toplam : 1 / 1
facebooktwitter