Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ ADINA HATIRA ORMANI KURULDU
Etimesgutlular, Merasim Sokak’ta şehit düşen hemşehrilerinin anısına 6 bin ağaç diktiler
17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ ADINA HATIRA ORMANI KURULDU
Etimesgut Belediyesi, 17 Şubat’ta Ankara Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarına yönelik saldırıda hayatını kaybeden asker ve sivil 28 şehidimizin anısına hatıra ormanı kurdu. Şehit yakınları ve vatandaşlar, 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı’na, düzenlenen törenle ağaç diktiler.
AĞAÇLARA KÜNYELERİ ASILDI
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, şehit aileleri, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar hep birlikte şehitler anısına ağaç diktiler. Hatıra ormanında, her biri 3-5 yıllık karaçam, ladin, ıhlamur ve sedirden oluşan 6 bin ağaç toprakla buluştu. Nasreddin Hoca İlkokulu öğrencileri şehit askerlerin künyelerini çam ağaçlarına astılar.
ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYIZ
Törende konuşan Başkan Demirel, Türk milleti olarak vatana ve bayrağa dün sahip çıktıkları gibi bugün de yarın da sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi. Demirel, Merasim Sokak saldırısındaki şehitlerin tamamına yakınının Eryaman bölgesinde ikamet ettiklerini hatırlatarak, "Bu orman alanımıza belediye meclisimizden aldığımız ortak karala 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı adını vermeyi uygun gördük. Şehitlerimizin hatırasını bu ormanda yaşatmak istedik. Bu millet şehitlerini hiçbir zaman unutmaz" dedi.
VATANDAŞLAR AĞAÇ DİKTİ
Başkan Demirel, yeşil alanda AB standartlarına ulaşmak için yoğun çevre düzenlemeleri ve ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini, yoğun nüfus artışı nedeniyle bu hedefe ulaşmakta zorlandıklarını ifade etti. Başkan Demirel daha sonra, vatandaşlarla birlikte 17 Şubat Hatıra Ormanı'na ağaç dikti. Vatandaşların dikmesi için ayrılan 500 ağaç dakikalar içinde tükendi. 7'den 70'e her yaştan Etimesgutlu, şehitler anısına ağaç dikmek için birbirleriyle yarıştılar.


Toplam : 1 / 1
facebooktwitter