Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
1 YILDA 450 BİN METREKARE YEŞİL ALAN VE 28 YENİ PARK
Etimesgut Belediyesi yeşil alan çalışmalarını hızlandırdı
1 YILDA 450 BİN METREKARE YEŞİL ALAN VE 28 YENİ PARK
Etimesgut Belediyesi son 1 yılda 22 bin yetişkin ağaç dikti, 450 bin metrekare yeni yeşil alan ve 28 yeni park yaptı. Başkan Demirel, ağaçlandırma çalışmalarını, geleceğe yapılan en büyük yatırım olarak gördüklerini söyledi.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, son 1 yıl içinde ilçeye 450 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdıklarını söyledi. İlçenin nüfus artış hızına dikkat çeken Demirel, "Nüfusumuz her yıl ortalama 30 bin artış gösteriyor. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını korumak amacıyla yeşil alan çalışmalarına hız verdik. Son 1 yılda ihtiyaç duyulan mahallelerimize 28 yeni park inşa ettik. Parklarımıza koşu yolları, çocuk oyun alanları, fitness setleri, basketbol sahaları ve dinlenme alanları kazandırdık" dedi.
22 BİN AĞAÇ DİKİLDİ
Başkan Demirel, ağaçlandırma çalışmalarıyla geleceğe en büyük yatırımı yaptıklarını kaydederek, "En güzel hizmetlerimiz arasında ağaçlandırma çalışmalarını görüyorum. Dikilen her bir fidanın geleceğimize yapılan en büyük hizmet olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda, son 1 yıl içinde 22 bin yetişkin ağacı toprakla buluşturduk. 10 büyük hatıra ormanı oluşturduk. 132 bin metrekarelik Atatürk Ormanı'na 5 bin, 106 bin metrekarelik 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı'na 6 bin ağaç diktik. Yine milletimize hizmet etmiş devlet adamları, sanatçılar ve şehitlerimizin isimlerini verdiğimiz hatıra ormanları yaptık. İnşallah bu ağaçlar büyüdüğünde ilçemiz çok daha güzelleşecektir" diye konuştu.
HER ALANI DEĞERLENDİRİYORUZ
Başkan Demirel, bu yıl içinde de binlerce metrekare park ve yeşil alan çalışması planladıklarını belirterek, "Hangi mahallemizde park yapmaya, ağaç dikmeye imkan veren bir alan varsa buraları en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Her ne kadar nüfus artış hızımız hedefimizi zorlaştırsa da hedefimiz, her alanda olduğu gibi yeşil alanda da Avrupa standartlarıdır. Bu hedef doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışıyoruz" dedi.

Toplam : 1 / 1
facebooktwitter