Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
‘HİZMETLERE SAHİP ÇIKINIZ’
Başkan Demirel, Etimesgutlu kadınlarla bir araya geldi
‘HİZMETLERE SAHİP ÇIKINIZ’
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen programa, ilçenin farklı mahallelerinde ikamet eden 500'ü aşkın kadın katıldı.
Başkan Demirel programda kadınlara, ilçenin gelişimi hakkında bilgi verdi; belediye hizmet ve yatırımlarını anlattı. Kadınların sorularını da cevaplayan Demirel, "Tesislerimize, parklarımıza ve diğer hizmetlerimize sahip çıkınız. Bütün hizmetlerimizden yararlanınız" çağrısı yaptı.
TESİSLERİ TAMAMLADIK
Etimesgut'un 1990 yılında ilçe olduğunda 35 bin nüfusu bulunduğunu kaydeden Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "26 yıllık süreçte nüfusumuz 550 binlere ulaştı. Mahalle sayımız 38'e çıktı. Biz de belediye olarak her alanda ciddi mesafeler aldık. Atakent Sosyal Tesisleri, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, Kent Konseyi Binası, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Ziya Gökalp Tesisleri, Türk Beyleri Kent Meydanı, Satuk Buğrahan Türk İslam Sanatları Eğitim Merkezi, Zübeyde Hanım Kreş ve Gündüz Bakımevi ile etiSEM birimlerimizi, Eryaman Kreşi, Eryaman, Elvankent ve 30 Ağustos Mahallesi Emekli Dinlenme evlerini tamamladık. Yapracık Kapalı Pazarımızı, Turkuaz ve Yapracık eğitim birimlerimizi hizmete açtık. Atayurt Emekli Dinlenme Evi ve Spor Merkezimizi tamamladık. Yakında hizmete açıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi ile Ahielvan Aile Yaşam Merkezi inşaatlarımız hızla devam ediyor. Güzelkent Yaşam Merkezi ve Ahimesut Pazar yeri inşaatlarına da çok yakında başlıyoruz. Yatırımlarımızın her biri insanımızın yaşam kalitesini artıran, ilçemizin değerine değer katmakta olan ciddi yatırımlardır".
HER ALANDA YATIRIM VAR
Başkan Demirel, son 1 yılda 22 bin yetişkin ağaç diktiklerini, 450 bin metrekare yeni yeşil alan ve 28 yeni park yaptıklarını söyledi. Hizmetlerin tesis ve yeşil alanlarla sınırlı kalmadığını vurgulayan Demirel, "Sosyal ve kültürel programlarımızla birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Şehitlerimiz nedeniyle, Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimizi geçen yıl yapamadık. Kültürel faaliyetlerimiz devam ediyor. Tesislerimizde onlarca tiyatro, konferans, konser, sergi gibi etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Sünnet şölenlerimizi, toplu nikah törenlerimizi coşkuyla düzenledik. Aşevimizden ihtiyaç sahiplerimize, yaşlımıza, hastamıza, engellimize  her gün sıcak yemek hizmeti veriyoruz. Giyim ve gıda yardımlarımızı sürdürüyoruz. Buradan size sorumluluk yüklüyorum; İhtiyaç sahiplerini bize bildiriniz, biz onlara gerekli yardımları ulaştıralım" şeklinde konuştu.
Toplam : 1 / 1
facebooktwitter