Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
25 YILLIK ACI 'KAĞIT KABİR' FİLMİNDE ANLATILDI
Hocalı Katliamı'nı anlatan Kağıt Kabir Filmi'nin galası Etimesgut'ta yapıldı
25 YILLIK ACI 'KAĞIT KABİR' FİLMİNDE ANLATILDI
Azerbaycan Yazarlar Birliği(AYB) girişimleriyle Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından, “25. Yılında Hocalı Soykırımı” konu alarak çekilen Kâğıt Kabir filminin galası, Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Prodüksiyonluğunu Hayal Rıza, senaryo yazarı ve yönetmenliğini Elçin Arifoğlu'nun yaptığı filmin başrollerinde Anar Aliyev ve Leyla Babayeva yer aldı.
613 SOYDAŞIMIZ KATLEDİLDİ
Film gösterimine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve film ekibi katıldı. Film sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Demirel, 26 Şubat 1992'de Hocalı Kasabası'nda yaşanan soykırımın asla unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini vurgulayarak, "O gün 613 soydaşımız ne yazık ki Ermeni çetelerince, kadın çoluk çocuk demeden katledilmişlerdir. 25 yıllık bu acıyı halen yüreğimizde yaşıyoruz. Bu tür filmlerle yaşanan bu vahşetin tüm dünya kamuoyuna duyurulması gerekiyor. Bu yönüyle Kağıt Kabir filmi yaşanan katliamı çok güzel anlatmış başarılı bir çalışma olmuştur. Emeği geçenleri kutluyorum. Hocalı'da hayatını kaybeden kardeşlerimizi de bir kez daha rahmetle anıyorum" dedi.
İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız da, Hocalı katliamının uluslararası kamuoyuna yeteri kadar anlatılamadığını vurgulayarak, bu filmin Ermenilerin gerçek yüzünün görülmesinde önemli bir rol oynayacağını söyledi. Parmaksız, katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Demirel'e teşekkür etti.
Toplam : 1 / 1
facebooktwitter