Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
249 ŞEHİDİN HATIRASINA 6 BİN 249 AĞAÇLIK ORMAN
15 Temmuz Şehitleri, Etimesgut Belediyesi'nin kurduğu Hatıra Ormanı'nda anıldı
249 ŞEHİDİN HATIRASINA 6 BİN 249 AĞAÇLIK ORMAN
Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan kahramanlar için 120 bin metrekarelik alana 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı kurdu. 249 şehidin künyeleri ağaçlara asıldı. Programda tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, vatanın birliği ve milletin beraberliği için dualar edildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile hatıra ormanında düzenlenen anma törenine Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Belediye Başkanı Enver Demirel, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Başkan Demirel, yaklaşık 120 bin metrekarelik alanda 8-10 yıllık yetişkin 6 bin 249 ağaç dikerek 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'nı oluşturduklarını söyledi.
ORTAK DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'nın hakim bir noktasına Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' veciz sözünü yazdıklarını ve dev Türk Bayrağı diktiklerini kaydeden Demirel, "Atatürk bizim ortak değerimizdir. Bu veciz sözü de etrafında buluşmamız gereken ortak değerimizdir. Bu milletin ortak değerlerine sahip çıkanlar, akıllarına başkalarına kiralamazlar. Aklını bu millet için değil başkalarının hain amaçları için kullananları, 15 Temmuz'da gördük. Düşmanın bile cesaret edemediğini yaptılar, Meclisimizi bombaladılar, kurumlarımıza saldırdılar, insanımıza kurşun yağdırdılar, bu vatanın evlatlarını şehit ettiler. Allah bir daha bizlere böyle acılar yaşatmasın. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Sadece burada değil, ayrıca 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı, Atatürk Ormanı ve 23 Nisan Ormanlarımızı da kurduk" dedi. Etimesgut Kaymakamı Fuat Güler de hatıra ormanının 15 Temmuz kahramanlarının hatırasına yakışır anlamlı bir çalışma olduğunu ifade ederek, Başkan Demirel'e teşekkür etti.
ŞEHİT KÜNYELERİ AĞAÇLARA ASILDI
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Demirel ve Fuat Gürel hatıra ormanına vatandaşlarla birlikte ağaç dikti, can suyu verdi. Demirel, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye direnişin simgeri haline gelen Şehit Ömer Halisdemir'in künyesini ağaca astı. Diğer şehitlerin künyeleri de ağaçlara asıldı.
Toplam : 1 / 1
facebooktwitter