Yapısal Projeler Sosyal Projeler Diğer ProjelerFoto Galeri
Video Galeri
Basından
HABERLER
BÜYÜK FESTİVAL BAŞLADI
Geleneksel festival yürüyüşüne 7'den 77'ye binlerce başkentli katıldı
BÜYÜK FESTİVAL BAŞLADI
Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali, görkemli kortej yürüyüşüyle başladı. 20 Ağustos'ta sona erecek festivale, 1 milyondan fazla başkentlinin katılması bekleniyor.
Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği  14. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali geleneksel festival yürüyüşüyle başladı. Piyade Mahallesi Pazaryerinden başlayan yürüyüş, Türk Beyleri Kent Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşe Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadyrov, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, toplumun farklı kesimlerinden 7'den 77'ye 10 bine yakın başkentli katıldı.
RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Kortejin önünde Türk bayraklarıyla cirit ekibi arkasında mehteran yer aldı. Hemşehri dernekleri ile Türk devletleri ve  toplulukları geleneksel kıyafetleriyle korteje renk kattılar. Araçlarında, evlerinde, dükkanlarındaki vatandaşlar da korteje alkışlarıyla destek verdiler. Yaklaşık 2 kilometrelik yolu yarım saatte kat eden kortejdekiler, renkli görüntüler oluşturdular. Başkan Demirel, korteje destek veren vatandaşları selamladı.
DEMİREL'DEN DAVET
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, festivalle Anadolu ve büyük Türk coğrafyasını buluşturduklarını belirterek, şunları söyledi: "20 Ağustos tarihine kadar 10 gün boyunca sürecek festivalimizi başlattık. Türk kültürünü, sanatını, folklorunu, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha Etimesgut'ta sergiliyoruz. Festival boyunca Türk dünyamız ile Anadolu illerimiz buluşuyor, tanışıyor, kucaklaşıyor. Bize ait ne varsa festivalimizde sergileniyor. Türk Beyleri Kent Meydanımızdaki standlarımızda illerimiz, Türk Cumhuriyet ve topluluklarımız kendi kültür ve sanatlarını sergiliyorlar. Şölenimize, festivalimize, toyumuza bütün kardeşlerimizi davet ediyorum" dedi.
FESTİVAL PROGRAMI

1.    GÜN 12 Ağustos C.tesi : Çankırı, Trabzon, Irak Türkleri, Özbekistan programı- Kıraç Konseri

2.    GÜN 13 Ağustos Pazar: Kırşehir, Çorum, K.K.T.C programları-Gökhan Tepe Konseri

3.    GÜN 14 Ağustos Pazartesi:Gaziantep, Erzurum, Kazakistan programları- Soner Sarıkabadayı Konseri

4.    GÜN 15 Ağustos Salı :Samsun, Kırıkkale, Balkan Türkleri programları- İrem Derici Konseri

5.    GÜN 16 Ağustos Çarşamba: K.Maraş, Kars-Ardahan-Iğdır, Kırgızistan programı-Ziynet Sali Konseri

6.    GÜN 17 Ağustos Perşembe:Konya, Sivas, Türkmenistan programları-Kutsi Konseri

7.    GÜN 18 Ağustos Cuma: Mersin, Gümüşhane, Kırım programları-Işın Karaca Konseri

8.    GÜN 19 Ağustos Cumartesi: Niğde, Yozgat, Doğu Türkistan programları-Ferhat Göçer Konseri

9.    GÜN 20 Ağustos Pazar: Final Programı, Azerbaycan gecesi, Türk Dünyası Defilesi-Mustafa Sandal Konseri
Toplam : 1 / 1
facebooktwitter